Polecamy

11 sierpnia 2021 Wystawa biskup Grzegorz Chomyszyn kliknij aby powiększyć 14 sierpnia 2021 Odsłonięcie pomnika Pála Telekiego, hrabiego Szék, dwukrotnego premiera Węgier, przyjaciela Polski, kliknij aby powiększyć

Newsletter

Klub Wtorkowy - strona archiwalna

Kino Odkrywców Historii

O KLUBIE

Skład Rady Klubu Stowarzyszenia Krakowski Klub Wtorkowy:

Marian Banaś
Sławomir Chmura
Jakub Dziedzic
Marzena Goryca
Stanisław Iskra
Leszek Jaranowski
Adam Kalita - menadżer klubu
Magda Maliszewska
Grzegorz Surdy
Wojciech Taras
Władysław Tyrański - prezes (od 14. 09. 2012 - 14. 10. 2014)
Paweł Zechenter - prezes (od 15.10. 2014 - 15.06.2015)
Dorota Zawistowska - prezes od 16.06.2015
Jerzy Zięty

 

KRAKOWSKI KLUB WTORKOWY zaczął działać 4 września 2012 roku. To klub obywatelski. Chcemy spotykać się i rozmawiać o sprawach ważnych dla Polaków. Chcemy utwierdzać w innych i w nas samych postawę odpowiedzialności za kraj, w którym żyjemy. Chodzi o podtrzymanie polskiej tożsamości narodowej, tradycji i dziedzictwa. Nie chcemy przyglądać się bezczynnie narastającemu w Polsce marazmowi, który z wolnego obywatela czyni bezwolnego konsumenta karmionego przez media propagandą sukcesu.

Inicjatorzy Klubu cenią sobie wartości republikańskie, a wśród nich najbardziej dobro wspólne. To ono jest dla każdego źródłem poczucia odpowiedzialności nie tylko za swoją rodzinę i najbliższych, ale też za pozostałych współobywateli. Owo poczucie przechodzi teraz czas ciężkiej próby. Zanikają obywatelskie więzi, wspólnotę zastępuje zbiorowość. Przecież tak było również w czasach PRL-u. Ale i wtedy znaleźli się ludzie, którzy nie poddali się temu. Tak narodziła się „Solidarność” – wielki ruch społeczny, który przywracał Polakom obywatelską godność odebraną im przez komunistyczne państwo. Idei tej broniliśmy w PRL-owskim podziemiu. Po wielu latach z konieczności występujemy w jej obronie i dzisiaj.

Służyć temu ma klubowe forum. Klub został stworzony, by zachęcić również innych, zwłaszcza tzw. ludzi prawicy, do spotykania się i rozmów. Powinni się przez to lepiej poznać i bardziej zrozumieć. To również odtrutka na wszechogarniającą nas propagandę.

Nie jesteśmy pierwsi. Wokół nas pojawia się wiele podobnych inicjatyw. My sami przez ostatnie dwa lata udzielaliśmy się w przedsięwzięciu obywatelskim pod nazwą Klub Wtorkowy. Od września 2012 roku działamy w poczuciu tej samej misji, choć w trochę zmienionym składzie i pod nową nazwą: KRAKOWSKI KLUB WTORKOWY.

Rada Krakowskiego Klubu Wtorkowego
wrzesień 2012
Władysław Tyrański, Adam Kalita (menedżer Klubu), Grzegorz Surdy, Sławomir Chmura, Stanisław Iskra, Wojciech Taras, Jerzy Zięty, Paweł Zechenter

 

Nr naszego konta: 18 2030 0045 1110 0000 0249 1420

 

Zapraszamy do wykupywania KART KLUBOWYCH by zostać członkiem sympatykiem KKW (imienne karty mają 3 miesiące ważności i mają wartość 15, 30, 60, 120, 240 i 480 zł). Karta upoważnia do zniżek na towary i usługi gwarantowane przez partnerów KKW, ich wykaz znajdą Państwo na naszej stronie. Można je kupić wpłacając pieniądze na nasze konto lub bezpośrednio, od prezesa stowarzyszenia.

nasz e-mail: biuro@krakowskiklubwtorkowy.pl